BI Skaraborg 2018-03-22

Medlemsträff - "Moderna golvkonstruktioner på befintliga betonggolv, Matta, lim & spärrskikt"

Dagens träff är en fortsättning på den som genomfördes 171109.
Temat var "Moderna golvkonstruktioner på befintliga betonggolv - hur gör vi". Fokus denna gång lades på matta, lim & spärrskikt.

180322_Foto.JPG

Här finner ni presentationerna som visades under dagen och kontaktuppgifter till resp föreläsare:

Jan Kristensson, Chemik lab   jan.k@chemik.se
Jans presentation

Roger Hellstrand, Casco   hellstrand.roger@se.sika.com
Rogers presentation

Jonas Rothen, Forbo   jonas.rothen@forbo.com

Dag Duberg, Tarkett   dag.duberg@tarkett.com

Jonas och Dags presentation

Artikel Jonas och Dag visade

Janne Samuelsson, Silanex   janne.samuelsson@silanex.se
Jannes presentation

Patric Knutson, Dexor   db@dexor.se
Patrics presentation

Lars Rosell, RISE   lars.rosell@ri.se 
Lars presentation




skriv ut
epost
Share
skriv ut

Filtrera regionvis

Norra norrland Södra norrland Mellan Öst /vast Syd

TWITTER
PRESSANSVARIG Medlemsträff - "Moderna golvkonstruktioner på befintliga betonggolv, Matta, lim & spärrskikt"